معرفی کتاب | رمان‌های جدید|

menuordersearch
mardavijpub.ir
سبد خرید
بلاگ

معرفی کتاب | رمان‌های جدید|

۱۳۹۹/۲/۳۰ سه شنبه
(0)
(0)
معرفی کتاب | رمان‌های جدید|
در نظر داریم از این پس با معرفی کتاب همواره تلاش ‌کنیم با بررسی منابع جامع علاوه بر راحتی شما عزیزان به مخاطبین در انتخاب کتاب خوب برای مطالعه کمک کنیم و بتوانیم کتاب را در ژانرهای مختلف معرفی کینم. در واقع می‌توان نام این پروژه را «کتاب شناسی» نیز گذاشت.

بچه که بودم دنیایم کتابها و مجلههای کودک بود. هر هفته در انتظار مجلههای جدید بودم و وقتی آنها را میخریدم اولین کار این بود که صفحه پایانی آن که معرفی کتاب بود، میخواندم. بعد تصمیم میگرفتم که بروم کتاب را بخرم یا نه. اما کمی بزرگتر که شدم دنیایم به کلی عوض شد. درگیر درس خواندن برای کنکور شدم و دیگر سال به سال رنگ کتاب را هم نمیدیدم. بعد از کنکور هم چند سالی درگیر دانشگاه و کتابهای درسی شدم. روزی که دوباره تصمیم گرفتم که کتاب غیردرسی بخوانم را به خوبی خاطرم هست. رفتم به یکی از کتابفروشیهای بزرگ و بین قفسهها چرخیدم. اصلا نمیدانستم از کجا باید مطالعه را شروع کنم.

 

کمی که در فروشگاه چرخ زدم، یکی از کتابفروشها پیشم آمد و گفت که میخواهد در انتخاب کتاب کمکم کند. برایش گفتم که خیلی وقت است کتاب نخواندم و شما فرض کنید که اصلا کتابی تا به حال نخواندهام. او هم شروع کرد به سوال پرسیدن از اینکه چه موضوعی دوست دارم، دلم میخواهد از ادبیات چه کشوری بخوانم و از این دست سوالها. بعد از پنج یا شش سوال هم کتابی را به من معرفی کرد. من هم به سرعت شروع کردم به خواندن کتاب. با اینکه الان بعد از گذشت سه سال میتوانم بگویم از بدترین کتابهایی بوده که خواندم، اما آن کتاب مزیت بزرگی برای من داشت. مزیتش این بود که برای شروع مطالعهخوب بود.

 

وقتی این اینفوگرافیک را دیدم ناخودآگاه یادم افتاد که سوالهای کتابفروش چقدر به پیدا شدن کتاب مناسب برای شروع کتاب خوانی من کمک کرد. برای همین دست به کار شدم و بازطراحی اینفوگرافیک را شروع کردم. اینفوگرافیکی که میبینید نسبت به حالت اولیه تفاوتهایی دارد، اما سعی کردیم به محتوای آن تا جایی که امکان دارد، وفادار باشیم.

 

برای اینکه طول آن بیش از اندازه زیاد نشود، در سه بخش این اینفوگرافیک را منتشر میکنیم. میتوانید نسخه انگلیسی و کامل آن را در اینجا بخوانید. بخش اول این پست را در یادداشت « معرفی کتاب برای شروع مطالعه | رمانهای کلاسیک» منتشر کردیم. در این یادداشت سراغ معرفی رمانهای جدید رفتیم.

 

 

 

منبع : بازگردانی وب سایت طاقچه

منبع اصلی : teach.com

ارسال دیدگاه ( 0 نظر )
در صورتیکه می‌خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می‌شود
*به این مطلب امتیاز دهید

پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*به این نظر امتیاز دهید
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می‌شود
* پاسخ شما

جستجو
logo-samandehi

آدرس دفتر ایران: اصفهان - خیابان وحید (انتشارات مرداویج)
تلفن پشتبانی و مشاوره رایگان : 09138213714
آدرس دفتر کانادا: انتاریو، ریچموند هیل، الگین میلز
تلفن : 4372990097 (1+)
ایمیل: info@mardavijpub.ir - mardavijpub@gmail.com

aparattelegraminstagramfacebookyou