menuordersearch
mardavijpub.ir

سوالات متداول ,

(0)
(0)
سوالات متداول
- تفاوت چاپ دیجیتال و چاپ افست چیست ؟
در ابتدا بایستی بیان شود هیچ معیاری قانونی با ترجیح در نوع چاپ کتاب از سمت وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی وجود ندارد. و تنها براساس نوع و تیراژ کتاب از چاپ دیجیتال و یا افست استفاده می گردد. امروزه بسیاری از انتشارات های معتبر  و بنام کشوری کتاب هایشان را به صورت دیجیتالی در تیراژ پایین چاپ می کنند. البته لازم به ذکر است تفاوت کیفیت این دو نوع چاپ نیز بسیار اندک است و بسیاری از مواقع اصلا قابل تشخیص نخواهد بود.
 
- معیار تیراژ و یا تعداد چاپ کتاب چیست؟
معیار سنجش این موضوع نوع و هدف شما از چاپ کتاب می باشد به طوری که در تیراژ های پایین هیج تفاوتی در قیمت وجود نخواهد داشت.
- اساتید مراکز آموزشی، فرهنگی و دانشگاه ها می توانند جزوات خود را در کمترین زمان ممکن به کتاب تبدیل نموده و هر زمان بر اساس تعداد دانشجویان خود سفارش دهند تا با کمترین هزینه آماده و به این عزیزان ارائه گردد.
- عزیزانی که کتاب را برای افزایش سطح تهیه و چاپ می کنند می توانند کمترین تیراژ انگشت شمار را در نظر بگیرند.
- عزیزانی که به بازار کتاب خود  مطمئن هستند می توانید درابتدا به عنوان نمونه در تیراژ پایین چاپ صورت گیرد و در صورت صلاحدید و استقبال از کتاب در کمترین زمان ممکن در تیراژ بالا تجدید چاپ نمایند.
 
- تفاوت چاپ کتاب به صورت رنگی و یا تک رنگ؟
پیشنهاد ما در خصوص چاپ کتاب های رنگی فقط برای آن دسته از آثاری است که آموزشی بوده و وضوح تصویر بیانگر نیمی از مفاهیم کتاب می باشد در غیر این صورت استفاده از چاپ رنگی گران قیمت بوده و در بعضی مواقع اثر سوء بر فروش کتاب دارد. البته در صورت صلاحدید صاحب اثر حتی در تیراژ کم انتشارات مرداویج چاپ رنگی _ تونری را با بهترین کیفیت ارائه می دهد.

- از چه نوع کاغذی برای چاپ کتاب استفاده می شود؟
انتشارات مرداویج با توجه به هدف والای خویش هیچ گاه  از تحریر 70 و 60 گرمی استفاد نمی نماید و به دلیل ظاهر نامناسب و ضعیف کاغذ ها این امر را به مشتریان خود نیز پیشنهاد نمی کند. لازم به ذکر است که بسیاری از ناشرین برای اهداف سودجویانه خویش و کاهش قیمت چاپ در بسیاری از مواقع تحریر 70 گرم را به مشتریان خویش پیشنهاد می کنند.
 

- طراحی جلد برای چاپ کتاب لازم است؟
طراحی جلد در خصوص جلب مخاطب بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد. در خصوص انتشارات مرداویج با ارائه بهترین طرح ها با توجه به موضوع هر کتاب در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

 
- تبدیل پایان نامه به کتاب امکان پذیر است؟
این امر هیچگاه از سوی این انتشارات توصیه نمی شود ولی امکان پذیر است. انتشارات مرداویج با برخورداری از هیات تحریره مجرب از بهترین اساتید کشور و با سابقه طولانی در خصوص تدریس و پژوهش در دانشگاه های کشور برخلاف تمامی ناشرین سود جو بیان می دارد که در زمان مصاحبه کتاب شما بررسی شده و در بسیاری از موارد هیچ امتیازی به کتاب های تبدیلی داده نمی شود. پیشنهاد ما به شما ارائه مطالب و مفاهیم در حوضه کاری خودتان بوده به طوری که با جمع آوری و ارائه مطالب کاربردی بتوانید اثری پر محتوا از خود بر جای بگذارید و از امتیازات آن در مصاحبه ی تحصیلات تکمیلی استفاده نمایید.

- چاپ جزوات استاتید دانشگاهی و مراکز آموزشی امکان پذیر است؟
آری، شما به راحتی می توانید جزوات خود را در قالب یک کتاب چاپ نموده و به دانشجویان ارائه دهید و علاوه بر سهولت در یاد گیری، جلوگیری از انتشار تجربیات و اطلاعات خویش  می توانید  کتاب خود را به عنوان یک سند در خصوص ارتقاء مرتبه علمی ارائه دهید. لازم به ذکر است که این کتاب می تواند در هر ترم و بر اساس تعداد دانشجویان شما چاپ و به شما ارائه گردد.

- چند روز طول می کشد تا کتاب چاپ شود؟
باتوجه به کاهش مدت زمان تاییده کتاب از سوی وزارت ارشاد، و با در نظر گرفتن مدت زمان لازم برای چاپ کتاب از سوی چاپخانه این زمان در بسیاری از موارد کمتر از 10 روز کاری زمان لازم دارد ولی روند عادی را می توانید 45 روزه در نظر بگیرید.
 
 
- آیا چاپ کتاب با هزینه اندک ممکن است؟
بر خلاف تصور همگان امروزه با کمترین هزینه شما قادر به چاپ کتاب های خود می باشید تنها کافی است اراده کنید و بخواهید.
برای مشاوره در ساعت های اداری با شماره 09164500331  تماس حاصل نمایید و علاوه بر مشاوره از قیمت  کتاب خود مطلع شوید.
 پیش نهاد می کنیم برای اطلاع از هزینه چاپ کتاب خود به بخش هزینه چاپ کتاب از منوی راهنمای مولفین اقدام نمایید.
 
- آیا کتاب من بعد از چاپ به  فروش میرود؟
بایستی بیان کنم که اگر کتاب پر محتوا و مناسبی را تهیه کرده اید و هزینه کافی برای تبلیغات دارید. آری فروش شما 60 % می باشد. ولی واقع گریانه در بازار امروز کتاب تنها فعالیت و فروش کتاب امری آسان نیست و ما شما را از گام برداشتن در این خصوص نا امید نمی کنیم. راهکارهایی برای سنجش این موضوع وجود دارد کافی است با ما تماس بگیرید . 09164500331

 
- چطور متوجه شوم که متن کتاب من نیاز به ویراستاری دارد یا خیر؟
بهترین کار این است که نمونه ایی از متن کتاب خودتان را (مثلا 20 صفحه) برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان ما ببینند.
 
- آیا از شهرستان های دور چاپ کتاب خودم را می توانم به شما در اصفهان بدهم؟
آری هیچ مشکلی نیست. انعقاد قرارداد غیر حضوری نیز ممکن است.
قرارداد غیر حضوری: اگر از اصفهان دور هستید و یا امکان و زمان کافی برای حضور و عقد قرارداد ندارید، می توانید پس از تاییده از سوی انتشارات قرارداد چاپ کتاب خود را از طریق ایمیل ، تلگرام دریافت نمایید و با مراجعه به یکی از دفاتر اسناد رسمی، گواهی امضا بگیرید و سپس قرارداد را برای ما پست نمایید. بعد از وصول قرارداد در کمترین زمان ممکن چاپ کتاب صورت گرفته و با استفاده از شرکت های مذکور برای شما ارسال می گردد.
 
- آیا بین ناشران تهرانی و ناشر شهرستانی تفاوتی وجود دارد؟
خیر. تمامی انتشارات ها حتی انتشارات های دولتی و دانشگاهی از وزرات فرهنگ و ارشاد جواز خود را کسب می کنند. برخلاف بسیاری از ناشران، حتی ناشران دانشگاهی نشر مرداویج دارای هیات تحریره مجرب متشکل از استاتید بنام کشوری بوده و این امر به اعتبار کتاب شما  می افزاید. 
 
- آیا در کتاب هایی با چند مولف نیاز به عقد قرارداد همه  با انتشارات می باشد؟
بله همه مولفین و اساتید تحت نظر باید قرارداد را امضا نمایند. البته میتوانند به یکی از مولفین وکالت معتبر بدهند و انتشارات فقط با نماینده قانونی افراد قرارداد می بندد.
 
 
- در مصاحبه دکتری امتیاز تالیف کتاب در خصوص کتاب های با چندین مولف به طور یکسان به همه ما می رسد؟
این امر بسته به قوانین وزرات علوم و تحقیقات و بر اساس مصوبات هیات ممیزه هر دانشگاه متفاوت بوده و نمی توان به طور کامل و جامع پاسخ داد.
 
- ارزش چاپ کتاب یا تالیف کتاب در مصاحبه دکتری بیشتر است یا مقاله داخلی یا مقاله آی اس آی؟
هر کدام از مواد سوال شده امتیاز خود را به همراه دارد و بایستی به این موضوع توجه شود که در بسیاری از مواقع داشتن چند  مقاله سقف امتیاز را برای شما به همراه دارد، اما نکته ی قابل توجه در خصوص چاپ کتاب های تالیفی به دانشجویان این است که تالیف در مقطع کارشناسی ارشد اگر که سابقه ی کاری مناسبی در حرفه ی خود ندارید یک امتیاز منفی محاسبه می شود زیرا زمانی کتاب تالیف شما می باشد که حداقل 40 درصد از رفرنس های آن کتاب از تحقیقات و مقالات شما برگرفته شده باشد. پس توصیه مرداویج بر خلاف کلیه ناشران سود جو استفاده از اسایتد خود در چاپ کتاب می باشد. در صورت صلاحدید شورای نشر مرداویج برای آن دسته از کسانی که استاد راهنما و مشاور ندارند هیات تحریره با بررسی و صرف زمان این امر را بر عهده می گیرد.

- آیا می توانم قسطی هزینه چاپ کتاب را بپردازم؟
بله، تا حد امکان با شما برای پرداخت  همکاری می شود. برای اطلاع دقیق تماس بفرمایید. 09164500331
 

 
 
شرکت سازنده