menuordersearch
mardavijpub.ir

جایزه ادبی مرداویج پایان یافت ,

۱۳۹۹/۳/۴ یکشنبه
(0)
(0)
جایزه ادبی مرداویج پایان یافت
 جایزه ادبی مرداویج پایان یافت

به گزارش روابط عمومی، دبیر علمی نخستین جایزه ادبی مرداویج اظهار کرد: جمعاً 223 اثر به دبیرخانه جایزه مرداویج ارسال شد که به تفکیک شامل، 30 اثر در بخش داستان کوتاه، 34 اثر در بخش داستانک و ۱۵9 اثر در بخش شعر با موضوع آزاد بود که از این تعداد پذیرای 27 داستان کوتاه، 27 داستانک و 147 شعر بوده­ایم و تعداد 22 اثر مردود گردید. و از این حیث می­توان گفت توانسته­ایم آرشیو کوچکی از آثار نفیس ایرانی را از سراسر کشور گردآوری کنیم.

همچنین دکتر مهرناز آزاد افزود: متقاضیان می‌­توانند جهت بررسی اسامی آثار رد شده به سایت جایزه ادبی به نشانی www.Mardavijpub.ir مراجعه نمایند.

 

 

وی با اشاره به سطح کیفی آثار رسیده تصریح کرد: طبیعی است که در این گونه مسابقات چون نویسندگان جوان هستند و آثار خود را شاید برای اولین بار ارائه می­کنند ما با تنوع روبه رو باشیم اما طبق گفته داوران آنچه خیلی به چشم می­آید این است که شور و شوق نوشتن در نویسندگان بسیار زیاد بوده و با این وجود انتخاب از بین آثار اصلاً کار ساده­ای نبوده است.

وی معیار‌‌‌‌های انتخاب هیأت داوران را این طور شرح داد: در آثار ارائه شده با توجه به نداشتن محوریت آثار خلاقانه، تکنیکی و معاصر بسیاری ارائه شده بود که این نشانۀ قدرت نویسندگی در شرکت کنندگان را نشان می­داد.

 

مهرناز آزاد اظهار داشت: به طور کلی رعایت عناصر داستانی مثل داشتن خط طرح، شخصیت پردازی، داشتن دیالوگ‌‌‌‌های تاثیرگذار و ساخت فضا‌‌‌‌های نسبتا خوب و نگاه خلاقانه و به روز بودن اثر از مهم­ترین معیار‌‌‌‌های انتخاب هیأت داوران بود که توسط تیم داوران ماهر بهترین آثار انتخاب گردید.

 

حسین مختاری ریاست همایش جایزه ادبی مرداویج و مدیر مسئول انتشارات مرداویج در خصوص برگزاری این دوره از جایزه ادبی اظهار داشت: ایده ی برگزاری این روخداد

 

وی خاطر نشان کرد: مراسم اختتامیه جایزه ادبی مرداویج با توجه به دستورات ستاد مبارزه با کرونا و به علت جلوگیری از شیوع این ویروس متعاقباً به صورت غیر حضوری و با اطلاع کلیه شرکت کنندگان برگزار خواهد شد.